совршено место

Најпопуларните атракции

Дикси округот Оринџ е еден од најдобрите места за да се остане во рамките на 15 километарски радиус од Дизниленд и други популарни атракции за половина од цената. Ајде да уживаат во 5 ѕвездички искуство 3-ѕвезда буџет. Вие не ќе го жалам.големи можности

Соби и апартмани

Без разлика дали сте на партијата на 2 на романтичен одмор, или на семејство на 5 на крајната одмор Дизни, имаме простор за вас. Изберете било која од нашиот реновиран апартмани што најдобро ви и вашите желби патуваат служи.пријателски прием

фантастичен сервис

Без разлика дали тоа укажува на тоа каде да одат на вечера, уредување на вашиот превоз, или едноставно ви поздрав со насмевка, нашиот 24 часовна пред бирото персонал е подготвен да го направат вашиот престој како лесно и пријатно како е можно.


На крајот, само жалам

шансите ние не се
Книга сега

А Кратка историја за

Дикси Округот Оринџ

Брендот Дикси е во чест од страна на две сестри во една третина, Дикси, чиј живот беше скрати многу кратко време од страна на пијан возач. Овде сум за да се претвори во негативен во позитивен, двете сестри преживеаните создаде хотел во нејзиното име што го отелотворува суштината на кој Дикси беше ... смирен, елегантен, уметнички, свесни за животната средина, сочувствителни, спокоен и многу повеќе.

Комплетна приказнаДознајте повеќе за нашите хотелот

Соби и апартмани


40+
Соби за гости
365x7
пристап базен
60+
Бесплатен паркинг места
24x7
Бесплатно WIFIНајди врвот Дикси округот Оринџ е

Содржини и сервиси


Рамен екран HDTV w / Кабелски

Бесплатен паркинг

Безжичен интернет пристап

Услуга во соба (ограничено)

Сеф (пред бирото)

куќата на одржување

Фрижидери и Микробранови

Турс Достапно


Повеќе

Топ Дикси округот Оринџ е

Определување и понуди


ПОСЕБНИ ПОНУДИ

Попусти

Дали љубовта бакшиш само онолку колку што сакаат да патуваат? Па тогаш, не гледам подалеку! Уживаат во намалена стапки до 15% - се користи Интернет Промоција код MEMBER15 кога резервации вашата соба од нашата реновиран соби и апартмани тука во Дикси округот Оринџ со овие изберете понуди:

-AAA Попуст членство

-Military Попуст

-Senior Граѓани Попуст

'' Корпоративна бизнис Попуст

Важечка лична карта и членство картичка е потребна на check-in за да добијат попуст. Ограничената достапност.Зачувај 10%

книга Директен

Дикси округот Оринџ сака да се обезбеди вас и вашето семејство го добиете истиот одлична стапки, кои ќе се најдат на интернет кога ќе се книга директно преку нас и спаси 10%. Резервации директно е удобен и лесен и има нема други скриени трошоци бара преку страници на трети лица. Само кликнете на копчето подолу и SAVE 10%!

Сите резервации се:

-free WiFi

-Complimentary Појадок

Важи само за онлајн резервации. Користите промоција код DIRECT10 при донесувањето на Вашата резервација.сезонски промоции

романтични Getaway

Направи оваа година на дополнителни романтична еден со некој посебен и книга нашата Романтични Getaway пакет. Достапно на целиот месец март. Уживајте шампањ, чоколади и појадок во кревет во една од нашите атмосфера реновиран апартмани на кралот Дикси округот Оринџ. Стапки со почеток во $ 99 / ноќ и вклучуваат:

-Cozy Кралот Suite совршено се вклопуваат за 2
-А Шише шампањ
-Chocolates
-Breakfast Во кревет за двајца
(1 утро по ваш избор)
-1pm Крајот на заминувањеОна што луѓето го велат за нас

Рекоа за насСледете нас на Фејсбук за специјални понуди
Книга сега

ЛОГИРАЈ СЕ


Корисничко име
Создавање нова корисничка сметка!
Лозинка
Ја заборави лозинката? (Затвори)

РЕГИСТАР


Корисничко име
Е-пошта
Лозинка
Потврди ја лозинката
Сакаат да се логирам? (Затвори)

ЈА ЗАБОРАВИ ЛОЗИНКАТА?


Корисничко име или е-маил
(Затвори)